Szkoła w Chmurze dla ucznia

Szkoła podstawowa, klasy 4-8

ZAŁÓŻ KONTO

czytaj dalej

Co zyskujesz?

7 przedmiotów - wszystko w jednym miejscu: historia, przyroda, j. polski, WOS, chemia, fizyka, geografia, biologia
2800 interaktywnych zadań - natychmiast dowiadujesz się czy dobrze zrobiłeś zadanie
zespół 20 autorów - zadania przygotowali starannie wybrani nauczyciele, eksperci w swoich dziedzinach
paski postępu - od początku roku wiesz, ile kart pracy masz do zrobienia
efektywna nauka - zamiast wkuwać na pamięć, rozwiązujesz problemy i zagadki
umiejętności - wyszukujesz informacje, korzystasz ze źródeł, czytasz ze zrozumieniem… umiejętności przydatne w życiu opanowujesz do perfekcji
samodzielność - sam decydujesz, którymi tematami się dzisiaj zajmiesz oraz ile poświęcisz na to czasu

Zyskujesz kompleksowe narzędzie do zorganizowania sobie nauki w domu!

Wypełnij formularz i załóż konto

na czas zamknięcia szkół

Dane ucznia

musi być unikalny
dla każdego ucznia

tylko jeśli dostałeś
go od swojej szkoły

Dane rodzica zapisującego

Ucz się z nami przez cały rok!

A jeśli taka forma spodoba się Twojemu dziecku, może ono uczyć się w ten sposób przez cały rok! Podstawę programową zrealizuje online, a pozostały czas poświęci na rozwój swoich kompetencji i pasji. Umożliwia to formuła edukacji domowej w naszej szkole.

Co się zmieni?

Dostęp do wszystkich kursów i kart pracy
Poprawa zadań zamkniętych i otwartych
Widok postępów
Brak innych szkolnych obowiązków
Indywidualne konsultacje z naszymi nauczycielami
Świadectwo na koniec roku
Nauka na platformie podczas kwarantanny

Dostęp do wszystkich kursów i kart pracy

Poprawa zadań zamkniętych i otwartych

Widok postępów

  • Wyniki w kartach pracy

Brak innych szkolnych obowiązków

Indywidualne konsultacje z naszymi nauczycielami

Świadectwo na koniec roku

Nauka w trybie edukacji domowej przez cały rok

Dostęp do wszystkich kursów i kart pracy

Poprawa zadań zamkniętych i otwartych

Widok postępów

  • Wyniki w kartach pracy
  • Śledzenie tygodniowych i rocznych postępów

Brak innych szkolnych obowiązków

Indywidualne konsultacje z naszymi nauczycielami

Świadectwo na koniec roku

Jak się zapisać?

1
Wypełniasz deklarację chęci zapisania dziecka do edukacji domowej w Szkole w Chmurze, a my przedłużamy ważność konta ucznia na platformie do 1 września 2020
2
Składasz wniosek o wydanie opinii w sprawie realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą do publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej
3
Składasz wniosek o zgodę na edukację domową do dyrektora Szkoły w Chmurze wraz z opinią z poradni i gotowe!
Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami.

Szkoła w Chmurze
ul. Zbigniewa Romaszewskiego 23, Warszawa
tel. +48 733 700 441
[email protected]

Często zadawane pytania

Szkoła w Chmurze to darmowa platforma internetowa zawierająca kursy z przedmiotów szkolnych dla klas 4-8 szkoły podstawowej, realizujące podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wystarczy założyć konto na stronie szkolawchmurze.org – maksymalnie w ciągu 24h użytkownik otrzymuje dostęp do gotowych kart pracy przygotowanych przez wykwalifikowanych nauczycieli. 

Tak, ale na nieco innych zasadach. Obecnie, w związku z zamknięciem szkół wywołanym zagrożeniem koronawirusem, możliwe jest założenie konta dla każdego zainteresowanego ucznia, nauczyciela lub szkoły. Po zakończeniu tego okresu korzystanie z platformy nadal będzie możliwe – przewidzieliśmy dwa warianty: 1) jeśli korzystaniem z platformy zainteresowana jest szkoła podstawowa, do której uczęszcza uczeń – proponujemy dołączenie do naszej sieci i utworzenie modułu “w chmurze” u siebie w szkole. Jak to zrobić – przeczytasz tutaj. 2) jeśli szkoła nie jest zainteresowana dołączeniem do sieci, ale uczeń nadal chce korzystać z platformy – zachęcamy do zapisania się do jednej z naszych partnerskich szkół w trybie edukacji domowej – dzieci uczące się w tym trybie mają dostęp do platformy bez żadnych ograniczeń. 

Są to zadania zamknięte w wielu formach: wybór jednej lub wielu odpowiedzi, uporządkowanie lub przyporządkowanie elementów do siebie (tzw. drag&drop), uzupełnianie luk, odpowiedź numeryczna, hotspot, wybór typu prawda/fałsz, obliczenia, analiza źródeł historycznych, danych statystycznych, map, wykresów, tabel, czytanie ze zrozumieniem oraz zadania otwarte – wymagające podania opisowej odpowiedzi, napisania eseju itp. Nauczyciele Szkoły w Chmurze sprawdzają pytania otwarte maksymalnie w ciągu tygodnia.

Szkoła w Chmurze to nazwa platformy internetowej. Jednocześnie prowadzimy szkoły stacjonarne w Warszawie oraz nawiązujemy współpracę ze szkołami stacjonarnymi w całej Polsce, które wdrażają u siebie moduł “w Chmurze” – więcej dowiesz się tutaj. Dzięki temu uczniowie stacjonarni mogą korzystać z platformy podczas lekcji w szkole, a uczniowie realizujący obowiązek szkolny poza szkołą (w tzw. edukacji domowej) opanowują wymaganą podstawę programową i zaliczają przedmioty szkolne w oparciu kursy o zamieszczone na naszej platformie.

Prosimy wysłać maila na adres: [email protected]. Z przyjemnością udzielimy wszystkich informacji i poprowadzimy przez ten proces 🙂 Wszelkich informacji udzielamy także pod numerem telefonu +48 506 966 878 Dodatkowo na naszej stronie internetowej w zakładce “dla nauczyciela” oraz “dla szkoły” także znajdą Państwo podstawowe informacje.

Obecnie, w wyjątkowych okolicznościach zamknięcia szkół w Polsce, każdy uczeń nieformalnie przeniósł się do edukacji domowej i może korzystać z platformy w swoim domu 🙂

Po zakończeniu tej sytuacji wyjątkowej platforma będzie dedykowana uczniom zapisanym formalnie do edukacji domowej (realizującym obowiązek szkolny poza szkołą) w którejś z naszych partnerskich szkół, ponieważ to oni mogą z niej najbardziej i najsensowniej skorzystać, ze względu na specyfikę tego trybu nauki.

Jednocześnie – możliwe jest wdrożenie tzw. modułu w chmurze dla uczniów stacjonarnych w naszych partnerskich szkołach. Jeśli jesteś dyrektorem lub nauczycielem i chciałbyś uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z nami: [email protected] 

Otrzymywanie świadectw w związku ze zrealizowaniem kursów na platformie dotyczy uczniów zapisanych formalnie do edukacji domowej w naszych szkołach partnerskich. Będą oni zdawać tzw. roczne egzaminy klasyfikacyjne układane na podstawie treści, które zawiera platforma. Uczeń spotka się na egzaminie z podobnymi zadaniami, które wcześniej opracowywał podczas kursów. Jeśli robił to uważnie i rzetelnie, może mieć pewność, że jest dobrze przygotowany 🙂

To zależy od indywidualnego tempa, zaangażowania i stylu nauki danego ucznia 🙂  Doświadczenia uczniów już korzystających z platformy pokazują, że bardzo często jest to znacząco mniej czasu niż podczas standardowego trybu lekcyjnego.

Nasze kursy są przygotowane w taki sposób, aby precyzyjnie, zwięźle i adekwatnie realizować zagadnienia określone w podstawie programowej, która jest czymś innym niż programy nauczania zawierające najczęściej bardzo dużo dodatkowych, nieobowiązkowych, treści. Dzięki platformie uczeń poświęca tylko tyle czasu, ile faktycznie wymaga podstawa programowa MEN  – może się okazać, że będzie to znacząco mniej niż podczas lekcji w szkole, gdzie pracuje się w grupie osób mających różne zainteresowania, potrzeby, tempo pracy, a długość i liczba lekcji jest odgórnie określona.

Ucząc się z wykorzystaniem platformy uczeń decyduje, które przedmioty szkolne realizuje w stopniu minimalnym, wystarczającym na jego zaliczenie (dokładnie tyle, ile wymaga podstawa programowa MEN) – a które zagadnienia chce rozwijać i zgłębiać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Właśnie dzięki temu, że realizuje podstawę programową często o wiele szybciej niż w tradycyjnym trybie szkolnym, zyskuje czas na rozwój swoich pasji i aktywności pozaszkolne.

Jest nam bliskie podejście, że nowoczesne technologie mają służyć ulepszaniu życia, ale nie dominować go. Dlatego nasza platforma jest narzędziem, które może optymalizować proces nauki i uwalniać czas uczniów (zachęcamy do przeczytania punktu 8 :)), co jest wartością nie do przecenienia w dzisiejszych czasach przeciążenia informacyjnego, chronicznego stresu i braku przestrzeni dla życia rodzinnego i pozaszkolnego. Uważamy, że dobra edukacja opiera się na relacjach i aktywnościach innych niż siedzenie w ławce. Naszym celem jest tworzenie społeczności uczniów, nauczycieli i szkół, które będąc ze sobą w bezpośrednim kontakcie, realizują wspólnie projekty, uczą się przez działanie, rozwijają kompetencje XXI wieku.

Nasze karty pracy zostały przygotowane w taki sposób, żeby przeciętny uczeń był w stanie realizować je samodzielnie. Absolutnie nie chcemy angażować rodziców w pełnoetatowe nauczanie swojego dziecka 🙂 Konstrukcja platformy odzwierciedla naturalny proces uczenia się. Najpierw stawiamy przed uczniem pytania i wyzwania, a potem odnajduje on potrzebne informacje, aby na nie odpowiedzieć. Podpowiadamy, do jakich źródeł może sięgnąć i motywujemy do podjęcia własnej aktywności. Jeśli do tej pory uczeń nie spotkał się z takim podejściem do nauki, może potrzebować trochę czasu i wsparcia dorosłego, aby przestawić się na taki tryb. Uważamy, że uczenie się (nie nauczanie) to proces, który ma służyć rozwijaniu uniwersalnych umiejętności, takich jak: czytanie ze zrozumieniem, wyszukiwanie informacji, docieranie do różnych źródeł i ocenianie ich wiarygodności, analizowanie i syntetyzowanie informacji, krytyczne myślenie, odróżnianie faktów od opinii, uzasadnianie własnej opinii, argumentowanie, korzystanie z map, tabeli, statystyk. 

Load More