Agnieszka Abramczyk: nasze życie się zmieniło

Syn miał lęk przed szkołą stacjonarną z niewiadomo jakiego powodu. Szukaliśmy pomocy u wielu specjalistów. Jeden lekarz psychiatra powiadomił mnie jako rodzica, że zgłosi syna do ośrodka szkolno-wychowawczego, a nas z mężem przedstawi jako rodziców nieudolnych wychowawczo, ponieważ nie potrafiliśmy zmusić syna do pójścia do szkoły stacjonarnej. Borykaliśmy się z tym problemem 3 lata. Udało mi się niektórych lekarzy zmusić do wystawienia opinii, aby syn mógł kontynuować edukację poprzez nauczanie indywidualne.

O Szkole w Chmurze dowiedzieliśmy się od jednego z psychologów, do których uczęszczał syn. Zapisaliśmy i nasze życie się zmieniło. Syn jest obowiązkowy, sam się uczy i rozwija swoje zainteresowania. Klasę drugą zdał rewelacyjnie. Nie wyobrażam sobie, aby koszmar ze szkołą wrócił. Syn inaczej funkcjonuje, nie ma wewnętrznej blokady. My, rodzice, możemy spać spokojnie, że ktoś odbierze nam syna. Teraz dużo czasu spędzamy razem.
Pasje, sukcesy, osiągnięcia.