Aleksandra Rawat: Nauka w Chmurze daje mi wolność

Jestem uczennicą 5 klasy i aktorką. Wszystko zaczęło się od wygranego castingu do nagrania anglojęzycznego dubbingu do filmu pt. „Hug me” (Przytul mnie). Reżyserowi tak spodobał się mój głos, że dostałam więcej niż jedną rolę w tej produkcji. Potem wystąpiłam w kilku zagranicznych reklamach oraz zagrałam rolę afgańskiej dziewczynki w pełnometrażowym, kinowym filmie. Niestety, tytuł filmu jest owiany tajemnicą, dopóki nie ukaże się jego trailer. Brałam także udział w promocji Festiwalu Kultur Świata. Wystąpienie w reklamie i sesji zdjęciowej do tego wydarzenia było dla mnie ważne, ponieważ miałam okazję reprezentować ojczyznę mojego taty, który pochodzi z Indii.

Przygotowując się do nowej roli, staram się wczuć w charakter granej postaci. Ćwiczę przed lustrem. Przyznaję, że na planie bywa ciężko. Na szczęście reżyserzy, producenci i cała ekipa zawsze wspierają młodych wykonawców, więc trema szybko mija .

Podziwiam wielu aktorów, ale prawdziwą inspiracją jest dla mnie mama, która przez wiele lat zawodowo śpiewała na scenie i to po japońsku. Nagrała też kilka płyt. Przez pewien czas była jedyną osobą w Europie śpiewającą po japońsku