Aleksy Dmowski: Zamieniłem z rodziną Warszawę na zieloną okolicę pełną ptaków

Jestem wolny. Mieszkam na wsi. Zamieniłem z rodziną Warszawę na zieloną okolicę pełną ptaków, które lubię obserwować. Dziś jestem z rodzicami na łódce, na Mazurach. Tak spędzam rozpoczęcie roku szkolnego. W wolnych chwilach animuję i tworzę książki i komiksy, gram też na instrumentach. Nie wiem, czy miałbym na to wszystko czas w tradycyjnej szkole. Nigdy do takiej nie chodziłem. Jestem szczęśliwy. Mogę spać do której chcę. Opiekuję się z tatą pasieką i w przyszłym roku będę miał już swój ul.

Lubię się uczyć. Sam się organizuję. Lubię platformę szkoły w Chmurze. Tam są super zajęcia. Jak czegoś nie rozumiem pytam rodziców i oni mi pomagają. W zeszłym roku otrzymałem Nagrodę Publiczności w konkursie „Be Eco”. Sam stworzyłem film i dzięki temu wygrałem tablet Apple.