Alicja: Nie czułam się dobrze w poprzedniej szkole!

Lubię się uczyć, ale są takie dni, kiedy naprawdę nie mam ochoty na naukę. Szkoła w Chmurze dała mi wybór: ja decyduję czego i w jakiej kolejności będę się uczyć. W szkole systemowej nienawidziłam basenu. Nie czułam się komfortowo przebierając się we wspólnych szatniach, a komentarze, które wtedy usłyszałam bardzo podłamały moją samoocenę. Dziś jestem dużo bardziej aktywna! Zapisałam się na kurs tańca, uczę się koreańskiego i japońskiego, mam czas na spotkanie ze znajomymi. Przez system zmianowy ciągle się z nimi mijałam. Gdy ja szłam do szkoły, oni z niej wychodzili – teraz mogę się do nich dopasować. Odkryłam, że kocham gotowanie, a najlepszy sposób nauki to rozmowa z moimi rodzicami. Opowiadam im o różnych zagadnieniach, oni słuchają, zadają pytania i naprowadzają tak, żeby moja wypowiedź była pełniejsza i lepsza.

Naukę w Chmurze ułatwia platforma, ale korzystam też z podręczników. Bardzo lubię nauczycieli, którzy nigdy się nie złoszczą i zawsze są bardzo mili. Regularnie chodzę na dodatkowe zajęcia z języków obcych. Wystąpiłam również w musicalu!