Amelia Nowińska: Moją książkę „Przekroczyć granicę” można kupić w Empiku

Mam 16 lat, jestem uczennicą 2 klasy Liceum w Chmurze. Pisanie to moja pasja. Zaczynałam na Wattpadzie i tam książka zyskała popularność, dlatego postanowiłam, że spróbuję swoich sił i wyślę ją do wydawnictwa Romantycznego. Chciałam spełnić swoje marzenie.

Redaktorzy z wydawnictwa na początku nie wierzyli, że mam zaledwie 16 lat. Główna bohaterka powieści pt. „Przekroczyć granicę” to dorosła już Venus Edevane. W książe opowiadam także o swoim życiu: o operacji, o tym, że porusza się na wózku inwalidzkim, o upadaniu i wstawaniu w podążaniu za marzeniami.

Jestem osobą niepełnosprawną i poruszam się na wózku. Mam problemy z kręgosłupem i nie dawałam rady spędzać tylu godzin w pozycji siedzącej na lekcjach. Do tego w szkole były problemy architektoniczne. Rodzice musieli stale być ze mną. Stan kręgosłupa się pogarszał, a ja w szkole nie czułam się dobrze, miałam ataki paniki, sporo stresu. Znalazłam informacje o Chmurze i zdecydowałam się zapisać.

Dzięki Szkole w Chmurze stałam się spokojniejsza. Teraz mam czas i ochotę na realizację swoich pasji i podążanie za marzeniami. Planuję wydać kolejną powieść – kryminał z wątkiem romantycznym. Swoją przyszłość zawodową wiążę z psychologią, bo chciałaby pomagać dzieciom i młodzieży.