Dorota Miłowska: Szkoła w Chmurze daje możliwość nauki o każdej porze dnia

Zdecydowałam z córką o przejściu do Szkoły w Chmurze, ponieważ Agata chciała się oddać swojej ukochanej pasji. Córka jeździ konno, często startuje w zawodach w kategorii skoki przez przeszkody. Jej wyjazdy na zawody rozpoczynają się już od czwartku, co w szkole tradycyjnej, było powodem opuszczania przez nią lekcji. Wraca z nich późnym wieczorem w niedzielę, więc poniedziałek w szkole też często odpadał. Agatka jeździ konno już od 8 lat. Oddana jest temu całym sercem. Z tym wiąże swoją przyszłość. Spędza dużo czasu w stajni i ciężko trenuje. Szkoła w Chmurze daje jej możliwość nauki o każdej porze dnia, może to robić będąc w stajni, otoczona tym, co kocha, w pociągu, kiedy jedzie do swojego ukochanego konia. Dosłownie wszędzie. W szkole systemowej miała wrażenie, że marnuje czas ze względu na częste zastępstwa i nieobecności nauczycieli. Mogłaby w tym czasie trenować, ale musiała siedzieć w szkole. Przejście do Chmury dało jej taką możliwość. Nadal ma kontakt ze znajomymi z poprzedniej klasy. Spotykają się i spędzają razem czas, więc nie wpłynęło to, na jej kontakty z rówieśnikami. Przeciwnie. Spotyka się z osobami, z którymi chce się spotkać. O Chmurze wiem od młodszej córki. To ona was znalazła, ale o niej będzie odrębna historia. Agatka także nawiązała już kontakty z innymi uczniami Chmury. Planują spotkania integracyjne. Jako rodzic wspieram dzieci w dążeniu do spełniania ich marzeń. Jestem także pod wrażeniem, że pracownicy Chmury interesują się uczniami i rodzicami. Wspierają i pomagają. Taki model nauczania jest potrzebny i musi pozostać!!!

Oczywiście dużo się zmieniło. Musieliśmy się „przeprogramować”. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy więcej czasu na bycie rodziną. Na spędzanie razem czasu i rozmowy. Plany są takie żeby zwolnić. Chcemy chodzić na spacery razem gotować. Po prostu cieszyć się sobą. Wiadomo, że jest to dla nas nowe i nieznane doświadczenie, ale nie jest straszne.
Agatka oprócz trenowania jeździectwa w klubie sportowym Na koń w Łagowie pod okiem doskonałego trenera – znanego zawodnika, brała także udział w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży. Regularnie startuje w zawodach, gdzie niejednokrotnie staje na podium. Oprócz tego bardzo lubi czytać książki, słuchać muzyki. Planuje zacząć uczęszczać na zajęcia pole dance.