Dzięki Chmurze odnalazłam siebie, odkryłam co tak naprawdę lubię

Przez długi czas zmagałam się z głęboką depresją oraz fobią społeczną. Nie pomagały żadne leki, terapie. W szkole stacjonarnej, do której strasznie bałam się chodzić nie miałam czasu, aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Ciągły stres, brak snu, bezsilność. Wszystko przełożyło się na słabą frekwencję, a także zerową motywację do nauki, a nawet do zwykłych czynności. Ogromna liczba zagrożeń przedmiotowych, zamiast zwrócić uwagę nauczycieli, że coś może być nie tak, spowodowała jedynie większy nacisk z ich strony. Bez przerwy słuchałam, że: jestem leniwa, głupia, nie nadaję się, skończę bez żadnej przyszłości. W co oczywiście wierzyłam. Z biegiem czasu depresja nasilała się, pojawiły się zaburzenia odżywiania, a w końcu myśli samobójcze. Ostatnim ratunkiem była dla mnie Szkoła w Chmurze, o której usłyszałam przypadkiem.

Tak naprawdę nie miałam nic do stracenia i razem z rodzicami, którzy na początku byli przeciwni, zgodnie możemy stwierdzić, że to najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. Dzięki Chmurze odnalazłam siebie, odkryłam co tak naprawdę lubię. Mam wielkie ambicje. W 100% mogę wykorzystać swój potencjał. Pokochałam naukę, a przede wszystkim mam czas i warunki do tego, aby pielęgnować swój umysł i dbać o psychikę. Teraz mogę powiedzieć, że jestem naprawdę szczęśliwa, a z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Odkąd jestem w Chmurze, zdecydowanie postawiłam na samorozwój oraz pracę nad swoim zdrowiem psychicznym. Oprócz tego odkryłam, że uwielbiam sport. Jestem niską, drobną dziewczyną, ale podnoszę ogromne ciężary na siłowni! W ostatnim czasie pokochałam biologię. Zaczęłam wiązać z nią swoją przyszłość, na którą jeszcze niedawno nie miałam pomysłu. Bardzo dużo czasu poświęcam też najbliższym mi osobom.

Szczerze mówiąc, dopiero w Szkole w Chmurze polubiłam naukę i zaczęłam robić to dla siebie, a nie z przymusu. Świetnie korzysta mi się z kart pracy, bardzo dużo z nich zapamiętuję, a co najważniejsze nauka z nimi jest naprawdę przyjemna. Do tego uwielbiam robić samodzielne, estetyczne notatki z różnych działów, stopniowo przerabiam matury. Cieszę się także, że mogę więcej czasu poświęcić przedmiotom, z którymi wiążę przyszłość.