Igor Obuchowicz: Dało mi to nową wiedzę o własnym dziecku

Mój syn Igor od 5 klasy uczęszczał do szkoły alternatywnej. Powodem przeniesienia ze szkoły systemowej była liczna, bardzo poważna przemoc rówieśnicza zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Nauczyciele i dyrekcja nie mieli żadnego konstruktywnego pomysłu, jak pomóc mojemu dziecku. Zbawienna okazała się prywatna szkoła o systemie waldorfskim. Niestety, po zaistniałych w kraju podwyżkach prądu i gazu, znacząco podniosła czesne. Zbiegło się to z moimi problemami finansowymi i dalsza płatna edukacja okazała się niemożliwa.

Igor, przyzwyczajony do alternatywnych metod nauczania, pozytywnej atmosfery oraz poczucia bezpieczeństwa, nie chciał wrócić do szkoły publicznej. Trauma, która ciągle w nim drzemie, powoduje niechęć do dalszej nauki na wyższej uczelni. Nie chce mieć nic wspólnego z jakimkolwiek systemowym nauczaniem.

O Chmurze dowiedzieliśmy od kolegi Igora, który dołączył do was rok wcześniej i jest zachwycony.
Jako rodzic obawiałam się, że będę musiała bardzo pilnować, motywować syna do nauki, że nic nie będzie robił i nie będzie samodzielnie przerabiał kart pracy. Pierwsze egzaminy były dla mnie stresujące. Jednak Igor bardzo mnie zaskoczył. Dało mi to nową wiedzę o własnym dziecku. Igor bierze pełną odpowiedzialność, angażuje się i ciągle mi przypomina, że coś muszę wypełnić, czy zadeklarować, na platformie. Właściwie nie musiałabym się w to angażować.

Dla mnie świadczy to o dojrzałości syna i o tym, że platforma działa dobrze i dociera do uczniów.

Dużą zmianą jest także czas, który Igor zyskał na spełnianie swojej pasji oraz na kursy przygotowujące go do matury.

Fakt, że może umawiać się na godziny ranne, kiedy jego umysł lepiej funkcjonuje jest bardzo znaczący. Zyskał zdecydowanie więcej czasu na naukę do matury w dogodnym dla siebie czasie.Mój syn od dziecka wykazuje zainteresowania w dziedzinie stolarstwa, majsterkowania, budownictwa. Od 12 roku życia prowadzi kanał na Youtube pod tytułem „Pomylone klepki”. Od trzech lat ma własny warsztat, który systematycznie rozwija. Wykonuje już pierwsze poważne realizacje typu: renowacje, meble, zabudowy kuchenne itp. To wszystko może wykonywać z jeszcze większym zaangażowaniem mając na to czas, nie tylko w weekendy.