Janka: Cieszę się, że tu trafiłam. Gdyby nie Chmura, nie wiem jak poradziłabym sobie w liceum

Do Szkoły w Chmurze trafiłam przypadkiem. Po egzaminie ósmoklasisty nie dostałam się do żadnej wybranej szkoły. Przed rozpoczęciem nauki trochę się bałam. Martwiłam się, że nie dam rady się sama uczyć, ale dałam radę!!! Szkoła ma bardzo przyjazny system egzaminacyjny, który sprawił, że mniej się martwiłam. Nie stresowałam się aż tak bardzo jak przed sprawdzianami szkolnymi czy kartkówkami. Nauczyciele są niesamowicie mili i wyrozumiali. Chyba pierwszy raz widziałam, żeby nauczycielka uśmiechała się podczas mojej wypowiedzi ustnej. Bardzo podoba mi się swoboda, jaką mam. Chmura pokazuje, że szkoła nie musi i nie powinna stresować uczniów, powinno być miło. Dlatego właśnie bardzo się cieszę, że tu trafiłam bo, gdyby nie Chmura, to nie wiem jakbym sobie poradziła w normalnym liceum.

Mam czas na swoją pasję, czyli teatr. Występuję w teatrze The most w Gdańsku.W systemowej szkole po lekcjach miałam zajęcia dodatkowe, ale byłam na nich strasznie zmęczona.  Teraz ja sama decyduję, o której mam zamiar zacząć się uczyć.  Nie muszę wstawać o piątej czy o szóstej rano, dlatego się wysypiam i mam lepszą koncentrację na zajęciach. Zamiast spędzania ośmiu godzin na lekcjach, uczę się cztery i mam z tego przyjemność. Najbardziej skupiam się na przedmiotach rozszerzonych, językach obcych i matematyce. Do nauki tych przedmiotów używam podręczników, robię notatki, czy oglądam filmiki na youtube gdy naprawdę już czegoś nie rozumiem. Reszty przedmiotów uczę się z kart pracy.