Laura Choma: Chciałabym, aby kolarstwo stało się moim zawodem. Znajduję się w czołówce swojej kategorii w Polsce oraz należę do kadry narodowej

Uprawiam kolarstwo górskie, co wymaga naprawdę dużo czasu. Treningi, regeneracja, przygotowywanie posiłków, wyjazdy – wszystko jest czasochłonne. Chmura pozwoliła mi skupić się na tym w 100% i dostosować naukę do moich potrzeb. Z pewnością ubyło mi niepotrzebnego stresu i zmęczenia. Widzę progres w kolarstwie. Nie martwię się już terminami zgrupowań, wyścigów i wszystkich wyjazdów! Poza tym mogę także zajmować się social mediami, co jest dla mnie istotne. Wróciłam też do rysowania.

Jestem zawodniczką kolarstwa górskiego w odmianie olimpijskiej XCO. Znajduję się w czołówce swojej kategorii w Polsce oraz należę do kadry narodowej. Ścigam się na wyścigach także międzynarodowych. W tym roku stanęłam na starcie paru Pucharów Świata dla kat.U19. Rozwijam tę pasję, aby móc w przyszłości rywalizować na najwyższym poziomie. Chciałabym, aby kolarstwo stało się moim zawodem i przyszłością. Jakkolwiek się to nie potoczy, marzy mi się pracować przy tym sporcie. Razem z chłopakiem, który także jest kolarzem, ale szosowym i aktualnie jeździ dla drużyny francuskiej, chcielibyśmy zamieszkać w państwie z lepszymi warunkami pod kątem kolarstwa.

Dzięki Chmurze zyskałam ogrom cennego czasu na rozwijanie swojej pasji oraz zadbanie o życie prywatne. Dołączając rok temu do Chmury, nie miałam większych obaw, bardziej odczuwałam ciekawość tego, jak edukacja domowa będzie wyglądała w praktyce. Pozytywnie zaskoczyło mnie wspaniałe podejście nauczycieli oraz to jak obszernie i intensywnie działa społeczność Szkoły w Chmurze. Dzięki tej zmianie czuję się dużo lepiej i z pewnością czuję się szczęśliwsza.