Magdalena Puzio: Zajmowałam się m.in. badaniem zjawiska fotoluminescencji w Instytucie Fizyki PAN

Historie z Chmury

Czuję się szczęśliwa. Pozbyłam się nudy i frustracji, które czułam w szkole stacjonarnej. Czuję się wolna, mogę funkcjonować w zgodzie z własnym rytmem dnia, a co za tym idzie, być bardziej produktywna i usatysfakcjonowana. Mam poczucie większej odpowiedzialności. Uczę się z radością, rozwijam swoje pasje i spełniam marzenia.
Od ponad czterech lat interesuję się działaniem samolotów. Najwięcej czasu poświęcam mojej najważniejszej pasji, czyli inżynierii lotniczej. Co tydzień jeżdżę z Elbląga do Warszawy, by realizować zajęcia związane z programem studiów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Zajmuję się też modelarstwem. Samodzielnie projektuję i buduję modele szybowców, które następnie startują w zawodach Learn&Fly. Konkurs obejmuje projekt i budowę szybowca, o jak najlepszych parametrach, a także przedstawienie dokumentacji technicznej projektu oraz prezentację modelu przed komisją. W 2023 roku wiele czasu poświęciłam na przygotowanie i prowadzenie warsztatów modelarskich dla 20-osobowej grupy uczniów i studentów, podczas 19. Wakacyjnych Warsztatów Wielodyscyplinarnych. Przygotowałam i wygłosiłam wykład z mechaniki lotu na obozie naukowym ADAMED SmartUP 2023. Od kwietnia do lipca byłam na stażu w Fundacji Adamed, obecnie jestem na urlopie, a pracę będę kontynuowała od października. Biorę udział w przeprowadzaniu głównych projektów z programu ADAMED SmartUP (warsztaty, obóz naukowy, gala, popularyzacja nauki w social mediach, zjazdy absolwentów), a także inicjuję i organizuję różne wydarzenia (spotkania online, webinary). Jestem stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, w ramach którego uczestniczę w warsztatach naukowych. W ubiegłym roku szkolnym zakwalifikowałam się na cztery takie wyjazdy. Zajmowałam się m. in. badaniem zjawiska fotoluminescencji w Instytucie Fizyki PAN czy identyfikacją izotopów gamma-promieniotwórczych w ciele człowieka w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN. Dzięki edukacji domowej w trakcie wyjazdów mogłam rozwijać swoją pasję do fizyki i innych dziedzin. Moją wielką pasją jest również muzyka: gra na gitarze, fortepianie, a przede wszystkim śpiew. Od dziecka śpiewam w chórach i zespołach. W ubiegłym roku szkolnym brałam udział w cyklicznych warsztatach wokalnych organizowanych w całej Polsce. Warsztaty, poza ćwiczeniem dykcji i emisji głosu oraz kształceniem słuchu muzycznego, doskonaleniem talentu, obejmowały wzbogacanie różnorodnych uroczystości śpiewem chóralnym i zespołowym. 

W ubiegłym roku szkolnym udało mi się pomyślnie zaliczyć egzaminy z pięciu przedmiotów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Były to: analiza matematyczna, algebra z geometrią, elektrotechnika, termodynamika i mechanika. Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek, który planuję studiować po maturze. Na studiach będę zwolniona z obowiązku zaliczenia tych przedmiotów, które zrealizowałam już do tej pory.

W roku szkolnym 2022/23 wzięłam udział w kilku konkursach i olimpiadach. Udało mi się zdobyć kilka tytułów finalisty: w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej, Wydziałowym Turnieju Fizycznym i Ogólnopolskim Konkursie Logicznym. Na najbliższy rok moim celem jest tytuł laureata w Olimpiadzie Fizycznej. Marzę o nim od 1. klasy liceum.

support
Kontakt - Szkoła w Chmurze

W pilnych sprawach związanych z egzaminami prosimy o kontakt przez formularz lub czat.

phone
(+48) 22 104 31 94

pn/wt/czw/pt: 8:30 - 18:00

środa: 11:00 - 18:00

Napisz do nas

Kliknij śmiało!

Sekretariat Szkoły

pn-pt: 9:00 - 16:30ul. Powązkowska 44C, 01-797 Warszawa

wejście B (od ul. Powązkowskiej), piętro I

Nasze social media

twitteryoutubelinkedintiktokinstagramfacebook