Maja Głuszak: Zawsze bałam się powrotu do szkoły

Na początku były obawy: że sobie nie poradzę, że będzie za trudno, że to nie dla mnie, że nie zdam egzaminów. Podczas nauki w Szkole w Chmurze dostrzegałam coraz więcej zalet i poczułam, że w końcu rozwinęłam skrzydła. Poczułam swobodę, wolność i szczęście. Gdy w końcu się „zaaklimatyzowałam” w tym nowym środowisku, zaczęłam latać. Zauważyłam również duży postęp z moją walką o lepsze jutro. Skupiłam się na sobie i na moim rozwoju osobistym. Zawsze bałam się powrotu do szkoły, nie chciałam tam znowu wracać i znowu czuć te przygnębienie, przytłoczenie i zmęczenie. Teraz nie mogę się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego, gdyż w Szkole w Chmurze nauka stała się moją pasją.

Przede wszystkim Szkoła w Chmurze daje zielone światło dla rozwoju pasji i zainteresowań. Mam ich dosyć sporo, dużo z nich odkryłam ucząc się w Szkole w Chmurze. Lubię tańczyć, chodzę na zajęcia fitness do Nowotomyskiego Ośrodku Kultury, uwielbiam rysować i malować na płótnie. Obecnie walczę z zaburzeniami odżywiania oraz wychodzę z fobii społecznej. Zdrowie psychiczne jest dla mnie bardzo ważne, więc również staram się działać w tym kierunku. W 2023 postawiłam na swój rozwój osobisty, a Szkoła w Chmurze mi to umożliwiła. Teraz czuję się ze sobą dobrze, traktuje siebie jako najlepszą przyjaciółkę. Dzięki Szkole w Chmurze poznałam również dużo wspaniałych ludzi, z którymi się spotykam i przyjaźnię.
Moim wielkim marzeniem jest otworzenie własnej firmy z obrazami. Chcę pokazać innym ludziom, że jeżeli jest chęć i wiara to wszystko jest możliwe. Poprzez moje obrazy pokazuje siebie i przekazuje innym swoją miłość i zaangażowanie. Planuje również na własną rękę starać się naprawić świat poprzez chociażby sprzątanie lasów i parków. Chce zmienić ten świat.