Maja: Moje dziecko jest szczęśliwe!!!

Historie z Chmury

Moja córka Maja jest osobą z potrzebą kształcenia specjalnego. Urodziła się z Zespołem Williamsa. Profesor, który ją diagnozował powiedział mi, że nigdy nie nauczy się pisać i czytać. Ja jakoś w to wszystko nie wierzyłam. Jednym z największych problemów Mai jest jej motoryka mała. Odkryłam turnusy terapii ręki i zadziało się. Maja ćwiczyła, a ja zdobywałam wiedzę, jak w domu z nią pracować. Na szczęście szybko przyswajam wiedzę i potrafię ją wykorzystać. Przedszkole swoją drogą było porażką – Maja wyobcowana siedziała w kącie, gdy inne dzieci wspólnie poznawały świat. Moja praca nie poszła na marne. Maja uczęszczała do szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Radziła sobie średnio – nadmiar bodźców nie pomagał jej w koncentracji. Przyszła pandemia i nauczanie indywidualne w domu. I nagle moje dziecko odżyło. Widziałam, że na lekcjach 1 na 1 Maja chłonie wiedzę i czuje się lepiej. Po zdaniu egzaminu ósmoklasisty system skierował mnie do szkoły specjalnej, co dla Mai było nie do przyjęcia. Córka lubi powtarzalność, systematyczność i musi wiedzieć, co będzie za chwilę. Tam było zupełnie odwrotnie. Przechorowała prawie cały rok. Otrzymywała karty pracy do domu, aby mieć zaliczyć pierwszą klasę. Poziom nie był jednak do niej dostosowany i czuła się coraz gorzej. O szkole w Chmurze dowiedziałyśmy się od kolegi, który znalazł Was rok wcześniej. Był w podobnej sytuacji. Jesteśmy z Wami od września. Moja córka pokochała historię. Sama uczy się języka włoskiego. Tworzy projekty, które ja przenoszę na plakaty – niestety jej ręce mają nadal z tym problem. Ważne jest dla mnie, że pomysł jest jej. Wiadomości zdobywa sama 🙂 Nie boi się włączyć kamerki 🙂 odzywa się na spotkaniach. Moje dziecko jest szczęśliwe!!! I wreszcie chce się uczyć i lubi to. Jestem Wam wdzięczna, że jesteście! Jestem wam wdzięczna za uśmiech mojej córki!!!

Jestem bardzo szczęśliwa, gdy widzę, jak moje dziecko z pasją tworzy projekty, 🙂 gdy widzę jej uśmiech podczas nauki.
Wiem, że szczęśliwy, wyluzowany i otwarty człowiek nauczy się więcej. Wchłonie więcej. Maja odzywa się do ludzi ze szkoły, a bała się to robić wcześniej.
Ona może robić te swoje fantastyczne zdjęcia. Czasem wreszcie możemy odpocząć i cieszyć się życiem.
Moja córka kocha ludzi i uwielbia robić zdjęcia. Dopiero teraz, gdy ma wreszcie czas odkrywa siebie. Może to zrobić, bo jest spokojna i wyciszona. Wreszcie jest szczęśliwa.