Marcel Piechowicz: Tworzę aplikacje w różnych językach programistycznych, chciałbym w przyszłości studiować Artificial Intelligence na londyńskiej uczelni

Nazywam się Marcel Piechowicz, mam 14 lat i jestem Chmurzeninem 1 LO. Rozpocząłem przygodę ze Szkołą, ponieważ uważam się za indywidualistę i kieruję się mottem „uczę się, bo chcę, a nie, bo muszę”. Zdobywanie wiedzy przez platformę daje mi dużo swobody, bo sam decyduję, co nowego chcę poznawać i sam zarządzam czasem. Jestem w pełni decyzyjny i odpowiedzialny, a przy tym obowiązkowy, systematyczny i ambitny. Pasjonuję się informatyką, tworząc aplikacje w różnych językach programowania oraz hobbistycznie piszę i aranżuję strony internetowe. Swoją komputerową przygodę zacząłem ładnych parę lat temu i zupełnie przypadkowo w 2020 r. wziąłem udział w ogólnopolskim konkursie programistycznym „Monsteriada” zorganizowanym dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt. Stworzyłem grę inspirowaną legendarną serią platformówek Super Mario Bros, bardziej hobbystycznie, aniżeli licząc na wygraną, choć starałem się dopracować ją w każdym najmniejszym szczególe. Jako 11-latek rywalizowałem nie tylko z uczniami szkół podstawowych, ale również z uczniami szkół średnich w całym kraju i zostałem zwycięzcą. Jestem również stypendystą za osiągniecia i wyniki w nauce, zatem dementuję, że do Chmury idą tylko Ci, co nie chcą się uczyć. Moi rodzice, widząc, że mam cel, do którego dążę, bardzo mnie wspierają i dopingują mnie we wszystkich działaniach, które prowadzą do realizacji moich informatycznych pasji.

Aktualnie tworzę aplikacje w różnych językach programistycznych. Moim celem jest opanowanie zaawansowanych technik pracy i pozyskanie zupełnie nowych umiejętności, które będę mógł rozwijać w swoich dalszych projektach, a nauka w Szkole w Chmurze daje mi możliwości samorozwoju i samorealizacji, w przeciwieństwie do stacjonarnej szkoły systemowej.

Realizując podstawę programową Liceum uczę się systemem blokowym, aczkolwiek przedmioty ścisłe czyli rozszerzenia maturalne realizuję bardzo skrupulatnie i dociekliwie. Samodzielnie narzucam tempo zdobywania wiedzy. Nie irytuję się, że nauczyciel nie zdążył wyłożyć tematu i zadał mnóstwo zadań na pracę domową. Moja nauka przebiega w sposób jak najbardziej harmonijny, w spokoju, bez zbędnego stresu. Można powiedzieć, że jestem szczęściarzem mając taką możliwość edukowania się.

Uczę się też języków obcych, gdyż chciałbym w przyszłości studiować Artificial Intelligence na londyńskiej uczelni. Chciałbym pozyskać kompleksową wiedzę na temat najnowszych technologii i narzędzi stosowanych w projektowaniu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.