Marcela Drygalska: przygotowuję się do pracy strażaka, marzę o studiowaniu w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Historie z Chmury

Nazywam się Marcela Drygalska i mam 17 lat. Jestem w 3 klasie liceum. Jestem sportowcem. Trenuję kolarstwo szosowe oraz kolarstwo torowe w Klubie Kolarskim w Darłowie, mimo że mieszkam w Olsztynie. Trenuję już od 9 lat i mam na swoim koncie osiągnięcia takie jak mistrzostwo polski czy tytuł drugiej wicemistrzyni kraju. Jest to sport, który wymaga dużo poświęcenia. Dużo czasu, chęci i niemałych pieniędzy. Treningi są czasochłonne.

Miałam 12 lat, gdy doszłam do wniosku, że chcę być strażakiem. Obecnie jestem w młodzieżowej drużynie pożarniczej, która poprzez zabawę przygotowuje do pracy strażaka. Większość czasu spędzam w remizie, gdzie moi starsi znajomi biorą czynny udział w akcjach. Dzięki nim dużo się uczę. Staram się także pomagać i edukować młodszych, bo moja wiedza jest już naprawdę na wysokim poziomie. Marzę o studiowaniu w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, dlatego przygotowania do matury idą pełną parą. Oprócz matury, ważne są również testy sprawnościowe, do których również ciężko się przygotowuję. Najbardziej chciałabym działać na podziale bojowym i wyjeżdżać do akcji. Cieszę się, że mogę być uczennicą Szkoły w Chmurze, która pozwala spełniać marzenia. Jestem wdzięczna za to że mogę realizować swoje cele.