Martyna Koczkodaj: Pragnę zdobyć medal olimpijski

Jestem uczennicą 3 klasy Liceum w Chmurze. Mimo młodego wieku zdobyłam już wiele prestiżowych tytułów w boksie olimpijskim i marzy o mistrzostwach świata. Od najmłodszych lat uprawiałam różne formy aktywności: jazda konna, narciarstwo, akrobatyka, judo, karate, tenis stołowy. Próbowałam wielu sportów, ale w każdym brakowało mi adrenaliny. W 2018 roku w moim rodzinnym Pruszkowie zaczął działać Klub Bokserski Pruszków. Poszłam na pierwszy trening i… tak rozpoczęła się moja przygoda z boksem olimpijskim. Od jesieni 2021 roku należę do Kadry Narodowej w tej dyscyplinie, najpierw Kadetek, a teraz Juniorek. Mam przyznaną mistrzowską klasę sportową. Swój wolny czas poświęcam pięściarstwu. Robię to, co kocham. Trenuję 2 razy dziennie od poniedziałku do piątku, odwiedzam dietetyka sportowego i fizjoterapeutę, żeby zadbać o wagę i regenerację. Gdzie w tym wszystkim jest czas na naukę?  I tu z pomocą przyszła Szkoła w Chmurze.

W Szkole w Chmurze uczę się od września 2022 roku, czyli od 2 klasy liceum. Dla mnie edukacja domowa była wybawieniem, bo pozwoliła mi na spokojne pogodzenie edukacji z profesjonalnym rozwojem sportowym, a tym samym realizację marzeń. Godziny nauki dostosowuję do rytmu treningowego, a będąc na zgrupowaniach lub zawodach, mogę spokojnie się uczyć i zdawać egzaminy, bez obawy o opuszczenie zajęć lub zrobienie sobie zaległości. Marzę o Mistrzostwie Europy oraz Mistrzostwie Świata, ale najbardziej pragnie zdobyć medal olimpijski. Wiem, że przede mną lata ciężkiej pracy, ale jak się ma cel i jest się wytrwałym w dążeniu do niego, to każde marzenie ma szansę się spełnić i tego będę się trzymać.