Natalia Bachlaj: Chciałabym tańczyć na wielkich scenach

Gdy chodziłam do tradycyjnej szkoły ledwo się ze wszystkim wyrabiałam. Codziennie wracałam do domu o 22.00 po zajęciach tanecznych. Musiałam siadać do książek, żeby zaliczać kolejne sprawdziany. Nie mogłam chodzić na wszystkie zajęcia pozalekcyjne, jakie chciałam, ponieważ nie miałam na to czasu. W szkole spędzałam 8-9 godzin! Teraz, w Szkole w Chmurze stawiam na własny rozwój, trening i samodoskonalenie. Ta szkoła w pełni pozwala mi na dążenie do własnych celów.

Wreszcie mogę  wykorzystywać czas na swój sposób. Moją, już 12-letnią, pasją jest taniec (hip-hop, commercial). Na co dzień szkolę się w różnych studiach tańca na Śląsku. Poza tym regularnie jeżdżę na warsztaty taneczne po całej Polsce. Ćwiczę praktycznie codziennie. Żeby to wszystko działało chodzę również na siłownię oraz trenuję na własnej sali tanecznej zrobionej przez moich rodziców. Przez 2 lata byłam też cheerleaderką hokejową. W wolnym czasie tworzę hiperrealistyczne rysunki, gram na pianinie i wykonuję różne stylizacje paznokci. Bardzo lubię piec i gotować potrawy kuchni azjatyckiej. Interesuję się też modą i kompozycjami modowymi. To wszystko sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Kocham stawać się w tym wszystkim coraz lepsza.
W szkole w Chmurze mam możliwość dysponowania własnym czasem i samodzielnego wyboru ile w danym dniu materiału chcę przyswoić. Co semestr dostaję stypendia za najwyższe wyniki w nauce i sporcie. Nie osiągnęłabym tego, gdyby nie moje starania i samodzielna nauka poza lekcjami.
Zajęłam 3 miejsce w kwalifikacjach Egurrola Cup i dostałam zaproszenie do kolejnego etapu w Warszawie. Zajęłam tam 5 miejsce, w zawodach brali udział tancerze z całej Polski. Uczestniczyłam w profesjonalnych nagrywkach tanecznych. Brałam udział w nagrywkach do klipu znanej raperki. Razem z formacją, w której tańczę wiele razy zdobywaliśmy 1 miejsce lub grand prix w ogólnopolskich zawodach tanecznych. Parę lat temu w formacji zdobyliśmy Mistrzostwo Polski w kategorii Street Dance. Jako solistka hip-hopowa zajęłam 2 miejsce i dostałam nagrodę specjalną za szczególny charakter i charyzmę w ogólnopolskich zawodach. Uczestniczyłam w 6-godzinnym zjeździe tanecznym w Krakowie ze znaną tancerką mieszkająca w Londynie. Co roku wyjeżdżam też na intensywne obozy taneczne. Moje marzenie na najbliższe lata to świetna forma, możliwość podróżowania po świecie i dzielenia się własną pasją z innymi ludźmi. Chciałabym tańczyć na wielkich scenach z wielkimi ludźmi i po prostu się nie poddawać!