Oliwia Sobarnia: W końcu myślę o nauce z przyjemnością

Historie z Chmury

Zmiana szkoły była najlepszą decyzją w moim życiu. Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że będę cieszyć się z powrotu do szkoły, wyśmiałabym go. Po raz pierwszy słowo szkoła zaczyna kojarzyć mi się ze zgraną grupą ludzi, która troszczy się o siebie nawzajem. Jestem pełna zapału i entuzjazmu. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest dla mnie nowym startem, nie napawa mnie już niepokojem i niechęcią do nauki. W końcu zaczynam postrzegać szkołę jako coś więcej, niż oceny, sprawdziany i puste regułki, które należało wykuć i zapomnieć.

Od dłuższego czasu chciałam spróbować nauczyć się grać na gitarze elektrycznej. Gdy chodziłam do szkoły systemowej odstawiałam to marzenie na drugi plan. Tłumaczyłam sobie, że nie mam na to ani czasu, ani siły po siedmiu godzinach spędzonych w szkole. W wakacje, w końcu postanowiłam spełnić marzenie i kupiłam swoją pierwszą gitarę elektryczną. Mimo że, gram dopiero 3 tygodnie widzę u siebie spory postęp. Gra daje mi wiele radości i satysfakcji. Być może kiedyś uda mi się wystąpić dla szerszej publiczności. Koniecznie dodam to do listy marzeń do spełnienia. Bardzo się cieszę, że dzięki Szkole w Chmurze nareszcie będę mogła postawić siebie i swoją pasję na pierwszym miejscu.
Dzięki Szkole w Chmurze moje podejście do szkoły i nauki diametralnie się zmieniło. W końcu myślę o nauce z przyjemnością. Szkoła w Chmurze skupia się na rozwijaniu pomysłowości i kreatywności uczniów, a nie na zaśmiecaniu ich głów tysiącami nieistotnych informacji.

Szkoła w Chmurze daje uczniom wolność oraz przestrzeń do działania i do spełniania marzeń. Jestem wdzięczna za istnienie tej szkoły. Jestem wdzięczna, tak jak tysiące uczniów z całej Polski, którzy tworzą tą niesamowitą społeczność.
Nauka dla własnej satysfakcji zawsze sprawiała mi wiele radości. Mam na swoim koncie kilkanaście wygranych konkursów oraz dyplomów. W zeszłym roku szkolnym wzięłam udział w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego. Bardzo dużo się do niego uczyłam i przygotowywałam. Udało mi się przejść do drugiego etapu, co bardzo mnie ucieszyło i dało mi motywację do dalszych przygotowań. Doświadczenie i wiedza, którą zyskałam dzięki temu konkursowi sprawiła, że czułam się jak zwycięzca. Nie potrzebowałam do tego tytułu, ani dyplomu. W nowym roku szkolnym chętnie będę uczestniczyła w konkursach przedmiotowych, aby móc zyskać cenną wiedzę.