Uczeń: Jestem zadowolony że mogę uczyć się w swoim tempie. Szkoła w Chmurze daje mi duże możliwości rozwoju.

Ze względu na chorobę neurologiczną od zawsze miałem problemy w szkole. Najczęściej dotyczyły one pisania, czytania, ortografii i matematyki, ale i nie tylko, bo także stylistyki, nauki zegara i kalendarz. Było mi trudno dogonić innych. Po badaniu w 3 klasie podstawówki w  poradni pedagogicznej otrzymałem opinię, że  ze względu na stan zdrowia, potrzebuję pomocy. Niestety wszystko zależało od nauczycieli jak odczytują wskazania. Niestety tylko część nauczycieli chciała mi pomóc. Całymi dniami się uczyłem z mamą, przepisywałem zaległości i odrabiałem lekcje do późna. Większość tego, co umiem obecnie zawdzięczam wsparciu i pomocy  rodziców, a nie  szkoły publicznej.  Całe lata szkoły podstawowej to stres i przemęczenie nauką, żeby nadrobić i dogonić innych.

Pierwszą  klasę szkoły średniej rozpocząłem stacjonarnie cudem w technikum, bo ze względu na stan zdrowia do szkoły zawodowej lekarz nie dałby mi zgody. Niestety  w opinii z poradni pedagogicznej miałem ogólnie stwierdzenie, że robię różnego rodzaje błędy, nie radzę sobie  z czytaniem, pisaniem, liczeniem. Ze względu na stan zdrowia moja opinia była wystawiona bardziej ogólnie (podobno inaczej nie można było), a nie konkretnie, że mam dysleksję, dysortografię, dyskalkulię, co niestety odbiło się na moich ocenach, a szczególnie z języka polskiego. Z jednej kartkówki dostawałem dwie jedynki np. za stylistykę i ortografię. W szkole czułem się gorszy i niektórzy nawet dawali  mi to odczuć. Nauczyciel od polskiego nie chciał mnie przepytać z wiedzy, tłumacząc się, że ma całą klasę i nie tylko mnie, że kiedyś się zawiódł na kimś i teraz nie będzie czasu tracił na mnie. W ciągu niecałych dwóch  miesięcy otrzymałem  pięć jedynek z polskiego. Byłem zdenerwowany, nie mogłem się skupić, nie chciałem iść do szkoły, bolał mnie brzuch z nerwów. Rodzice otrzymali wskazówkę, że może lepiej by było mnie przenieść do innej szkoły, albo wybrać edukację domową w Szkole w Chmurze.  Tak właśnie w zeszłym roku rozpocząłem naukę w Liceum w Chmurze  i to zmieniło moje życie na lepsze.

Jestem spokojny, mam dużo znajomych online. Jestem zadowolony że mogę uczyć się w swoim tempie. Szkoła w Chmurze daje mi duże możliwości rozwoju. Nauczyciele egzaminujący są przyjaźni i sympatyczni. Mam też czas dla siebie i rodziny. Najważniejszy jest dla mnie spokój psychiczny, bo stres i krzyki nauczycieli powodowały u mnie  duże nerwy, a w późniejszym czasie nawet  ataki. Moje osiągnięcia to przede wszystkim spokój psychiczny i radość życia, możliwość planowania swojej przyszłości i rozwoju. Potrafię sam szukać przydatnych informacji, poznaję różne możliwości i mam wybór. Przez to czuję się dojrzały i odważniejszy.