Uczeń: Moim marzeniem jest być akceptowanym takim, jaki jestem.

Mam spektrum autyzmu. Nigdy nie czułem się dobrze w grupie, w obcych miejscach, w nieprzewidywalnej rzeczywistości. Przeszkadzały mi dźwięki, zapachy i to, że wymaga się ode mnie grzecznego siedzenia bez ruchu. Ciągle dostawałem uwagi i kary za przeszkadzanie innym, chociaż to było niezależne ode mnie. Czułem się niechciany i nieakceptowany. Z czasem zacząłem się bać i okazało się, że mam depresję.

Kiedy zacząłem się uczyć w Chmurze, moje życie zmieniło się na lepsze. Mogę się uczyć we własnym tempie i w otoczeniu, które lubię i czuję się bezpiecznie. Nikt mnie nie ucisza, nie zabrania machania rękami czy skakania.

Rodzice też są spokojniejsi bo nie wysłuchują ciągłych skarg i narzekania na mnie od nauczycieli.

Moje życie jest nieodłącznie związane z terapią. Codziennie jeżdżę z mamą na zajęcia: pedagogiczne, z neurologopedą, integracji sensorycznej i z oligofernopedagogiem. Pracuję bardzo ciężko, żeby lepiej sobie radzić w życiu.

Bardzo lubię książki. Czytam samodzielnie, a te trudniejsze czyta mi mama. Popołudniami jeżdżę na rowerze lub hulajnodze z tatą.

Moim marzeniem jest być akceptowanym takim, jaki jestem.