Uczennica: Nie wiedziałam, czy przeżyję kolejny rok. Dzięki Chmuro, że jesteś!

Od kilku lat zmagam się z depresją i lękiem społecznym. Gdy chodziłam do stacjonarnej szkoły, czułam się wyczerpana zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Typowy system sprawił, żenie miałam czasu ani sił na żadną ze swoich pasji, które kiedyś tak kochałam. Czułam, że nikt mnie nie rozumie ani nie wspiera, że patrzą tylko na moje wyniki i frekwencję. Gdy po wakacjach nadchodził powrót do szkoły, byłam załamana. Nie wiedziałam, czy przeżyję kolejny rok ze względu na mój stan psychiczny.

Teraz, gdy zaczyna się nowy rok szkolny i wiem, że idę do Szkoły w Chmurze, czuje się spokojna. Mimo że jest to dla mnie nowe, nie boję się przyszłości, tylko jestem jej ciekawa. Mam nadzieję, że będę czuła się coraz lepiej. Cieszę się na myśl o powrocie do pasji i nauce we własnym rytmie. Wierzę, że będzie dobrze. Dzięki Chmuro, że jesteś!

Uwielbiam sztukę maluję, rysuję, rzeźbię i robię biżuterię. Chodzę na zajęcia plastyczne do fundacji „Czy Słonie”, gdzie uczymy się nowych technik tworzenia. Kocham czytać książki, zwłaszcza obyczajowe. Kiedy jest ładna pogoda, uwielbiam wychodzić na pola i łąki spacerować. Czuję duże powiązanie z naturą i zwierzętami – wśród nich uwielbiam się zarówno uczyć, jak i relaksować.

Za mój największy sukces uważam założenie małego biznesu, w którym sprzedawałam własnoręcznie zrobioną biżuterię. Nie dość, że tworzenie jej sprawiało mi radość, to mogłam sobie też zarobić trochę własnych pieniędzy! Przez dawną szkołę odeszłam od tego, ale mam nadzieję, że w tym roku będę mogła zacząć tworzyć od nowa. Oprócz tego, w ramach Zwolnionych z Teorii prowadziłam projekt edukacyjny związany z tematyką zdrowia psychicznego.
Mam również konta na TikToku i Instagramie, gdzie pokazuję moje życie poprzez blogowanie. Czasem nagrywam również przepisy oraz filmiki o malowaniu. Zebrałam już prawie 20 tysięcy obserwacji na TikToku i jestem za to bardzo wdzięczna!