Uczennica: Usłyszałam o Chmurze na TikToku i zrozumiałam, że będzie dla mnie wspaniałym ratunkiem

W szkole podstawowej zawsze dążyłam do uzyskiwania jak najlepszych ocen. Piątki i szóstki stanowiły większość moich ocen na świadectwach. Szkołę podstawową ukończyłam bardzo zmęczona. Długo rozmyślałam nad wyborem szkoły średniej. Zdecydowałam się na technikum i klasę o profilu turystycznym. Miałam poczucie, że wybrałam szkołę w oparciu o swoje priorytety i zainteresowania. Byłam przekonana, że ta szkoła będzie dla mnie szkołą marzeń. Jednak tak się nie stało. Nie czułam się dobrze w tej szkole. Nie widziałam innego wyjścia, niż zmiana. Przepisanie się do liceum stacjonarnego kosztowałoby mnie dużo wysiłku. Nie byłam pewna, czy jestem w stanie temu podołać, zwłaszcza, gdy brałam pod uwagę tak wiele różnic programowych między moim technikum a liceum. Byłam jednak pewna, że nie mogę dłużej zostać w moim technikum. Pewnego dnia usłyszałam na TikToku o Szkole w Chmurze, zapoznałam się z jej ideą izrozumiałam, że ta szkoła będzie dla mnie wspaniałym ratunkiem.

Od momentu przepisania się do Szkoły w Chmurze, mój stan psychiczny znacznie się polepszył. Świadomie przejęłam kontrolę nad swoim życiem i uczę się nim zarządzać.Mimo tego, że nie zawsze dobrze mi to wychodzi. W edukacji domowej to uczeń bierze 100% odpowiedzialność za to, co robi. Najwspanialszą rzeczą, którą daje mi Szkoła w Chmurze jest wybór i prawo do decydowania o sobie i swoim życiu. Jeśli uczeń dobrze sobie radzi z organizacją swojego czasu – to wspaniale. Jednak, jeśli nie radzi sobie zbyt dobrze Szkoła w Chmurze daje wspaniałą możliwość by się tego nauczył. W przypadku tradycyjnej szkoły, nie ma niestety takiej możliwości. Czas spędzony w szkole wypełnia cały dzień. Uczeń nie ma nawet możliwości by się zastanowić, jakby wyglądał jego dzień, gdyby sam mógł zaplanować swoją naukę oraz czym się zajmuje, z kim, gdzie i o której godzinie. Słyszałam gdzieś, że cokolwiek, co jest w życiu wartościowe, jest też trudne i wymaga pracy. Zgadzam się z tym w 100%. Taką ścieżką jest edukacja domowa w Szkole w Chmurze.

Uczę się zarządzać swoim czasem, stawiając sobie nowe wyzwania do wprowadzenia w życie. Dbam o zdrowie. Spędzam dużo czasu na łonie natury. Tworzę swoje kompozycje grafik. Rysuję stylem komiksowym. Planuję swoją przyszłość.

To dla mnie niezwykła przyjemność uczyć się tutaj. Naprawdę czuję, że uczę się dla siebie, dlatego też robię to z  przyjemnością. Dzięki temu potrafię już samodzielnie organizować i planować sobie naukę.