Viktoria Ożga: Napisałam scenariusz, znalazłam obsadę i reżyserowałam pełnometrażowy film

Kiedy postanowiłam przejść na edukację domową miałam obawę, że nie będę potrafiła zmotywować się do nauki. Już pierwsze miesiące pokazały mi, że nauka nawet takich przedmiotów, jak matematyka, która nie była moją mocną stroną, stała się dla mnie przyjemna. Siadam do tego przedmiotu, bez stresu i presji! Uświadomiłam sobie, że nie stresowała mnie sama nauka i trudniejsze zagadnienia, ale szkoła, która oceniała wszystko, co robiłam, a także nauczyciele, którzy kazali uczyć się definicji, których po paru dniach często nie pamiętałam. W chmurze chętnie zdobywam wiedzę. Na egzaminach czuję zrozumienie oraz zaciekawienie nauczycieli. Zmieniłam podejście do nauki. Stała się dla mnie przyjemna, a nie stresująca i wymuszona. Dziękuje za to, bo w końcu żyję spokojnie, bez stanów lękowych.

Jednym z powodów przejścia do Szkoły w Chmurze, były moje zainteresowania, którym poświęcałam i poświęcam bardzo dużo czasu. Moją pasją jest reżyseria, scenopisarstwo i aktorstwo. W ogóle wszystko, co związane z pracą na planie. Mocno rozwijam się tym kierunku. Jestem w agencji aktorskiej Andy Max i bardzo często staram się o role. Teraz swobodnie mogę jeździć na kursy, warsztaty i plany zdjęciowe do innych miast. Mogę tworzyć bez martwienia się, że kolejnego dnia muszę pojawić się na lekcjach.

Jednym z moich większych osiągnięć jest pełnometrażowy film O północy zgasną światła”, który zrealizowałam w 2021 roku. Kręciliśmy go w Warszawie. Sama napisałam scenariusz, znalazłam obsadę i reżyserowałam go. Miałam nawet premierę w Warszawskim kinie Luna. Ten film otworzył mi drzwi do spełniania się jeszcze bardziej w tym kierunku. W roku 2022 co weekend brałam udział w zajęciach filmowych Masterclass Szkoła filmowania w Centrum Kultury Andrzeja Wajdy w Warszawie. Nakręciliśmy film krótkometrażowy „Klucz do przyszłości”. Prowadziłam także, wraz z przyjaciółką, podcast „Generation F”, który spodobał się bardzo dużej liczbie osób. W tym roku skończyłam kurs w najlepszej szkole scenopisarstwa Bahama Films. Napisałam jeden z moich lepszych scenariuszy pod okiem profesjonalnego i znanego scenarzysty Wiktora Piątkowskiego. Od września zaczynam pracę nad nowym projektem filmowym.