5 lutego 2024
Trening Upadania Szkoły w Chmurze: co łączy słomiany zapał z wytrwałością i dyscypliną?

Szkoła powinna być miejscem, gdzie poznajemy swoje mocne i słabe strony.

Szkoła w Chmurze wraz z autorką podcastu Trening Upadania przygotowali dla Was mini serię rozmów o szkole autentyczności. Jak mogłaby wyglądać taka placówka, która uczy kompetencji przyszłości? Jak tworzyć szkołę gdzie jest miejsce na popełnianie błędów? Jak może funkcjonować szkoła, która każdemu uczniowi i uczennicy, każdemu nauczycielowi i nauczycielce pomaga wydobywać największy ich potencjał?

Zapytaliśmy wszystkich współtwórców szkolnej społeczności: dyrekcję, nauczycielkę wczesnoszkolną, uczennicę oraz rodzica jak oni widzą i definiują przestrzeń, w której obecna jest atmosfera sprzyjająca młodym w ich codziennej wspinaczce: przy odpadaniu i wspinaniu się coraz wyżej.

Dzisiaj przyglądamy się na przykładzie doświadczeń naszego wicedyrektora Kamila Stachowiaka temu, co buduje naszą siłę podczas przeciwności losu i kryzysów, jakie spotkają nas w życiu. Rozmowa toczy się wokół trzech ważnych i powiązanych ze sobą kompetencji: wytrwałości, dyscyplinie i słomianego zapału.

Podziel się ze znajomymi
copy link icon

Może Cię zainteresować
titel decor

Odwiedź naszego edukacyjnego bloga, na którym piszemy o nauczaniu i edukacji domowej.

Trening Upadania Szkoły w Chmurze: jak budować mosty między rodzicami a szkołą

Zapraszamy na kolejny odcinek Treningu Upadania!

13 marca 2024

Trening Upadania Szkoły w Chmurze: o plecaczkach pełnych doświadczeń i ciekawości

Szkoła powinna być miejscem, gdzie poznajemy swoje mocne i słabe strony. Uczymy się jak smakuje sukces, ale też niepowodzenia. Dowiadujemy się jak z nich wyciągać wnioski.

4 marca 2024

Trening Upadania Szkoły w Chmurze: czy w szkole można popełniać błędy?

Trening Upadania w Szkole w Chmurze, czyli drugi odcinek naszej serii zrealizowanej we współpracy z autorką podcastu Trening Upadania, Olą Woźniak.

14 lutego 2024

Szkoła powinna być miejscem, gdzie poznajemy swoje mocne i słabe strony.

5 lutego 2024

O uważności i emocjonalnym wspieraniu dzieci w edukacji opowiada Joanna Rawecka

Jak wspierać dziecko emocjonalnie na różnym etapie jego rozwoju oraz czym jest parentyfikacja u dzieci? Posłuchajcie sami!

29 stycznia 2024

Kałuże, klocki i kawałki pizzy. O matematyce, która jest wszędzie opowiada dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska

Czy do nauki matematyki trzeba mieć predyspozycje? Czy na pewno jest tak, że jedni rodzą się humanistami, a inni mają umysły ścisłe? A właściwie po co uczyć się matematyki, kiedy pod ręką mamy kalkulatory, komputery i sztuczną inteligencję?

19 stycznia 2024
left arrow
right arrow

W pilnych sprawach związanych z egzaminami prosimy o kontakt mailowy lub przez czat.

Kontakt do spraw Kształcenia Specjalnego