16 sierpnia 2023
Odkładanie wszystkiego na później – o prokrastynacji

Prokrastynacja może dotykać zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Czym jest i jak radzić sobie z prokrastynacją?

Podziel się ze znajomymi
copy link icon
Natalia Kruszewska

Absolwentka UJ w Krakowie, psycholog z doświadczeniem zdobywanym m.in. na Oddziale Psychiatrii, Pracowni Psychologii Dziecka, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin, a także w placówkach oświatowych.

Może Cię zainteresować
titel decor

Odwiedź naszego edukacyjnego bloga, na którym piszemy o nauczaniu i edukacji domowej.

Nasze wewnętrzne dziecko – jak je znaleźć i jak o nie zadbać?

Coraz częściej słyszy się o wewnętrznym dziecku, o potrzebach i pragnieniach z wczesnego dzieciństwa, które niezaspokojone drzemią w każdym z nas. Kim jest to wewnętrzne dziecko i dlaczego tak ważne jest, by się nim zaopiekować?

3 września 2023

Odkładanie wszystkiego na później – o prokrastynacji

16 sierpnia 2023

Relacja rodzic-dziecko w edukacji domowej

Wspieranie dziecka w rozwoju i edukacji to ważne, często wymagające zadanie każdego rodzica. Jak może wyglądać korzystna i dobra relacja rodzinna w edukacji domowej?

Szkoła w Chmurze
9 sierpnia 2023

Depresja w szkole. Objawy depresji u dzieci

Problemy natury psychicznej coraz rzadziej są tematem tabu. Placówki edukacyjne organizują zajęcia na temat depresji w szkole i programy profilaktyczne dla uczniów. Czy to wystarczy, w walce z depresją postępującą wśród dzieci i młodzieży?

24 lipca 2023
kobieta, nauczycielka przy komputerze.

Kształcenie specjalne a opieka psychologiczna w szkole

Psychologia jest ważnym elementem kształcenia specjalnego. Dostarcza wiedzę i narzędzia, które pozwalają zrozumieć specyficzne potrzeby uczniów z orzeczeniami. Jak wygląda pomoc psychologiczna w praktyce?

19 czerwca 2023

Jak szkoły dbają o stan zdrowia psychicznego dzieci?

Fundacja GrowSPACE przedstawiła wyniki kontroli na temat działań prowadzonych przez kuratoria oświaty na rzecz zdrowia psychicznego dziecka realizowanych w 16 kuratoriach w całej Polsce. Aż 9 na 16 podmiotów nie realizuje programów edukacyjnych w wystarczającym stopniu.

Dominika Łabędzka-Groszyk
16 czerwca 2023
left arrow
right arrow

W pilnych sprawach związanych z egzaminami prosimy o kontakt mailowy lub przez czat.

Kontakt do spraw Kształcenia Specjalnego